Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

MF ws. nowych wzorów deklaracji PIT-4R i PIT-8AR

Autor: PAP
Dodano: 04-03-2021 16:54

Płatnicy podatku PIT rozliczający się za pomocą deklaracji PIT-4R i PIT-8AR będą mogli wskazać miesiąc (miesiące) roku 2021, w których skorzystali z przesunięcia terminu przekazania pobranego podatku - podał w czwartek resort finansów.

Ministerstwo poinformowało w komunikacie, że minister Tadeusz Kościński podpisał nowe rozporządzenie ws. określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, które będzie zmieniało przepisy z 9 grudnia 2019 roku.

Resort dodał, że rozporządzenie określają nowe wzory deklaracji składanych przez płatników podatku PIT, tj. PIT-4R i PIT-8AR, które dotyczą podatków pobranych w 2021 r.

"Zmiany we wzorach ww. deklaracji pozwolą płatnikom wskazać miesiąc (miesiące) roku 2021, w których skorzystali oni z przesunięcia terminu przekazania pobranego podatku. Obecnie, z takiej prolongaty, niektórzy płatnicy już korzystają w stosunku do zaliczek na podatek lub zryczałtowanego podatku pobranych w styczniu 2021 r." - przekazało ministerstwo.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022