Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wielkopolskie: 14 mln jednorazowych maseczek dla samorządów

Autor: PAP
Dodano: 29-03-2021 17:08

Wojewoda wielkopolski przekaże samorządom z regionu 14 mln sztuk jednorazowych maseczek chirurgicznych. Jako pierwsze środki ochrony otrzymają powiaty poznański, szamotulski, kościański i miasto Poznań – poinformował w poniedziałek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wskazał, że wojewoda Michał Zieliński przekaże samorządom 14 mln sztuk maseczek ochronnych pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Z uwagi na wzrost liczby zakażeń w pierwszej kolejności mają one trafić do powiatów, w których współczynnik zapadalności na COVID-19 jest największy.

"Pierwszą partię środków ochronnych otrzyma jeszcze w tym tygodniu Poznań, powiat poznański, powiat szamotulski oraz powiat kościański. Dla mieszkańców stolicy Wielkopolski zarezerwowano 2 mln 250 tys. masek. Dystrybucją środków ochrony wśród mieszkańców zajmą się jednostki wyznaczone przez samorządy lokalne" - wyjaśnił Stube.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 1534 nowe zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 11 mieszkańców regionu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021