Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Motorola: kłopoty z telefonami i z akcjonariuszem

Autor: TVN CNBC Biznes
Dodano: 25-03-2008 17:02

Drugi największy udziałowiec firmy Motorola Carl Icahn domaga się, by zarząd koncernu ujawnił problemy w dziale produkcji telefonów komórkowych. Słynny inwestor wniósł pozew do sądu, bo uważa, że zarząd nierzetelnie informował o sytuacji w firmie.

Icahn twierdzi ze przez ostatni rok zarząd spółki swoim stanowiskiem w sprawie działu produkcji telefonów komórkowych dowiódł, że w wielu sprawach się myli i nie radzi sobie z zarządzaniem firmą. Po kilku udanych latach Motorola ma ostatnio złą passę, a sprzedaż telefonów przynosi straty.

Carl Icahn stracił na Motoroli ponad pół miliarda dolarów. Zarząd Motoroli nie ma sobie nic do zarzucenia i broni się przed krytyką ze strony udziałowca, twierdząc że jego działania są niepotrzebne. Motorola zaproponowała Carlowi Icahnowi dostęp do informacji, ale pod warunkiem, że inwestor podpisze umowę o zachowaniu tajemnicy. Icahn odmówił.

Wraz ze swymi partnerami Icahn zainwestował w Motorolę około 2 mld USD - i dotychczas w wyniku spadków stracili ok. 30% tej sumy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021