Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Szczepienia dla pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Są wyniki ankiety

Autor: JD
Dodano: 27-04-2021 09:50

Ponad 1800 pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wypowiedziało się w ankiecie dotyczącej możliwości zaszczepienia przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy.

1315 osób wyraziło chęć skorzystania z tego, przy czym wielu starszych pracowników zostało już wcześniej zaszczepionych. Ograniczyło to liczbę chętnych, gdyż dotychczas jako miejsce drugiego szczepienia wskazywano punkt, ośrodek, w którym wykonano pierwsze.  

W SRK wskazują, że współpracując z centrami medycznymi, spółka jest przygotowana do przeprowadzenia akcji. Podobnie jak inne przedsiębiorstwa, czeka na wydanie szczegółowych przepisów dotyczących przeprowadzania szczepień za ich pośrednictwem. Wiele zależeć będzie także od ilości i sposobu dystrybucji szczepionek mających trafiać od drugiej połowy maja do Polski.      

Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) prowadzi likwidację zakładów górniczych, zabezpiecza też sąsiednie kopalnie przed zagrożeniem wodnym, gazowym i pożarowym. Spółka zagospodarowuje majątek oraz sprzedaje nieruchomości likwidowanych kopalń. Spółka Restrukturyzacji Kopalń zajmuje się także między innymi zagospodarowaniem, rekultywacją i rewitalizacją przejmowanych terenów pogórniczych.

Zobacz także:
SRK: wiele zadań do wykonania na różnych frontach


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021