Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Poranny komentarz: Dalej w dół

Autor: DM IDMSA (Piotr Kaczmarek)
Dodano: 01-04-2008 09:28

Wczorajsza sesja miała do pewnego momentu bardzo spokojny przebieg. Zgodnie z oczekiwaniami początek notowań był słabszy ze względu na nocne spadki w Azji, później natomiast doszło do uspokojenia nastrojów i otworzyła się droga do wzrostu indeksów.

Zakończenie sesji na plusie przez WIG20 było jednak możliwe jedynie dzięki atakowi popytu na rynku terminowym.

Na kontraktach terminowych na WIG20 dwukrotnie podczas wczorajszej sesji doszło do zmasowanego ataku popytu i otwarcia kilku tysięcy długich pozycji. Tak silny i agresywny popyt prawdopodobnie pochodził z jednego źródła. Biorąc pod uwagę to, że pozycje te nie zostały zamykane po zainicjowaniu zwyżki, można domniemywać, że również dziś rynek terminowy będzie kierował sytuacją na naszym parkiecie.

Początek wtorkowej sesji będzie najprawdopodobniej spadkowy, tym razem ze względu na informacje o kolejnych stratach banków związanych z inwestycjami w instrumenty dłużne oparte na amerykańskim rynku nieruchomości. Szwajcarski UBS oraz Deutsche Bank będą dziś stwarzać poważną presję podażową na wszystkie europejskie rynki. Biorąc jednak pod uwagę wczorajsze nietypowe zagrywki na rynku terminowym, być może dziś sesja będzie przebiegała w podobny sposób i najsłabsza część notowań może znów przypaść na początek sesji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021