Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

UE: Charles Michel zaprasza europejskich przywódców na nieformalny szczyt Rady Europejskiej do Porto

Autor: PAP
Dodano: 06-05-2021 11:43

Szefowie państw i rządów UE spotkają się w dniach 7-8 maja w Porto, by omówić sytuację wynikającą z kryzysu covidowego - poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel. Porozmawiają też za pośrednictwem wideopołączenia z premierem Indii Narendrą Modim o strategicznym partnerstwie.

"Mam przyjemność zaprosić Państwa na nasze nieformalne spotkanie w Porto. Po konferencji wysokiego szczebla zorganizowanej przez prezydencję portugalską w dniu 7 maja, która skupi się na kwestiach społecznych, zjemy roboczą kolację, podczas której omówimy sytuację związaną z Covid-19 i przygotujemy spotkanie przywódców UE-Indie, które odbędzie się następnego dnia. Poruszymy również inne kwestie o znaczeniu międzynarodowym" - napisał Michel w zaproszeniu do przywódców.

Jak poinformował, sobotnia dyskusja będzie poświęcona "tworzeniu miejsc pracy i poprawie ich jakości oraz walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym".

Z premierem Modim unijni przywódcy chcą omówić perspektywy strategicznego partnerstwa UE-Indie.

Szczyt ma się zakończyć przyjęciem "deklaracji z Porto", która przedstawi "ambitną wizję cyfrowej, zielonej i sprawiedliwej transformacji Europy".

Z Brukseli Artur Ciechanowicz

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023