Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Klienci masowo uciekają z TFI

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 07-04-2008 19:10

O ponad 2,7 mld zł stopniały w marcu aktywa funduszy inwestycyjnych.

Luty, w którym z funduszy inwestycyjnych klienci wycofali 1 mld zł, branża odebrała jako poprawę nastrojów po styczniowej panice, gdy odpłynęło ponad 11 mld zł. Marzec miał potwierdzić, że złe nastroje już minęły - pisze "Puls Biznesu".

Miał… bo, jak pokazują najnowsze dane poprawa nastrojów na giełdach nie wpłynęło kojąco na nerwy klientów TFI. W marcu wycofali 1,87 mld zł – wyliczyły Analizy Online. To piąty miesiąc z rzędu, w którym klienci chętniej wypłacają niż wpłacają pieniądze.

- To bardzo zaskakujące dane, tym bardziej, że w trakcie miesiąca przedstawiciele funduszy mówili, że sytuacja się uspokoiła. Wynik gorszy od lutego pokazuje, że wbrew opiniom nastroje klientów się nie uspokoiły – mówi Tomasz Publicewicz, analityk Analiz Online.

W efekcie aktywa zarządzane przez TFI spadły do 108,3 mld zł, z 117 mld na koniec lutego. W październiku 2007 r. wynosiły ponad 144 mld zł.

Które TFI ucierpiało w marcu najbardziej i z jakich funduszy klienci wycofywali pieniądze najchętniej – o tym czytaj we wtorkowym Pulsie Biznesu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021