Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Grecja: Rozpoczęła się kampania szczepień w ośrodkach dla migrantów

Autor: PAP
Dodano: 03-06-2021 18:11

Greckie władze rozpoczęły w czwartek kampanię szczepień wśród kilkudziesięciu tysięcy migrantów mieszkających między innymi w obozach dla uchodźców. Preparaty w pierwszej kolejności podawane są w ośrodkach na wyspach Lesbos, Chios i Samos.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w programie wykorzystywana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson. Kampania jeszcze w tym tygodniu ma zostać rozszerzona na ośrodki na innych greckich wyspach oraz w kontynentalnej części kraju.

Około 60 tys. migrantów i osób ubiegających się o azyl mieszka obecnie w obozach, schroniskach i mieszkaniach dotowanych przez rząd w Grecji. Około jednej czwartej z nich to dzieci, które obecnie nie kwalifikują się do otrzymania szczepionek.

Covid-19 zabił ponad 12 tys. osób w tym kraju liczącym 10,7 mln mieszkańców. Według opublikowanych w czwartek danych rządowych prawie co piąty mieszkaniec Grecji został już w pełni zaszczepiony.

W opublikowanym w środę raporcie technicznym Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wezwało państwa członkowskie Unii Europejskiej do "zapewnienia równego dostępu do szczepionek przeciw Covid-19" migrantom i szerszej populacji.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023