Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Polska biotechnologia na celowniku zagranicznych inwestorów

Autor: Tomasz Wolf
Dodano: 21-06-2021 06:53 | Aktualizacja: 21-06-2021 06:54

Łączne przychody europejskich przedsiębiorstw biotechnologicznych szacowane są na ponad 27 mld USD. Dają one pracę ok. 95 tys. osób. Państwa o największej liczbie firm biotechnologicznych to Francja, Szwajcaria, Dania, Szwecja, Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Jak na tym tle wygląda polska biotechnologia?

Jak podkreśla dr Konrad Hennig, członek zarządu Związku Firm Biotechnologicznych BioForum, sektor biotechnologiczny przez ostatnie lata rozrósł się także w naszym kraju. O jego sile świadczy choćby fakt, że Polska w 2019 roku uplasowała się na najwyższym miejscu na podium w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zajmując jednocześnie trzecie miejsce w całej w Europie pod względem wartości inwestycji typu greenfield, które ukształtowały się na poziomie 21,8 mld USD.

W Polsce w całym sektorze biotechnologicznym zatrudnionych jest ponad 12 tys. osób. Firmy z tego sektora przeznaczają prawie 1,5 mld zł rocznie na badania i rozwój.

- Polska branża biotechnologiczna przeżywa jeden z najistotniejszych wzrostów gospodarczych wśród krajów europejskich – ocenia w rozmowie z WNP.pl Konrad Hennig.

Raport "The biotechnology sector in Poland: overview for investors and industries" TUTAJ

Raport "Agrobiotechnologia. Globalna przewaga Polski w rolnictwie?" TUTAJ 

Dr Konrad Hennig: Sektor biotechnologiczny w Polsce zyskuje na znaczeniu

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021