Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W. Brytania nie będzie wymagać szczepień przeciw Covid-19 od delegatów COP26

Autor: PAP
Dodano: 23-06-2021 12:37

Wielka Brytania nie będzie wymagać, aby delegaci, którzy w listopadzie wezmą udział w ONZ-owskim szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow, byli zaszczepieni przeciw Covid-19 - zakomunikowała w środę urzędniczka odpowiedzialna za organizację wydarzenia.

Wielka Brytania zdecydowanie zaleca zaszczepienie delegatów, ale nie będzie to obowiązkowy wymóg - powiedziała grupie deputowanych dyrektorka ds. operacyjnych międzynarodowej konferencji klimatycznej COP26, Rosalyn Eales.

Przesunięty o rok z powodu pandemii koronawirusa COP26 ma odbyć się w dniach 1-12 listopada w Glasgow, w Szkocji.

Eksperci ds. klimatu oraz zdrowia ocenili, że biedniejsze kraje, zmagające się z dostępem do szczepionek przeciwko Covid-19, mogą mieć trudności z wysłaniem swoich delegatów na szczyt. Eales powiedziała, że trudno jest przewidzieć liczbę osób, które mają wziąć udział w rozmowach, ale wskazała, że w poprzednich szczytach uczestniczyło ok. 20 tys. delegatów.

"Wielka Brytania będzie pracować nad dostarczeniem szczepionek tym akredytowanym delegacjom, które mogą nie być w stanie ich zdobyć w inny sposób" - zapowiedziała minister biznesu i energetyki Anne-Marie Trevelyan.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021