Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Węgry: Rząd: 57 tys. euro pomocy dla Czech po przejściu burz i tornada

Autor: PAP
Dodano: 25-06-2021 12:23

Rząd Węgier udzieli Republice Czeskiej, gdzie w czwartek przeszły gwałtowne burze i tornado, błyskawicznej pomocy wysokości 20 mln forintów (57 tys. euro) na likwidację skutków klęsk żywiołowych i odbudowę kościoła w miejscowości Hruszky – poinformowano w piątek.

Kancelaria premiera Viktora Orbana podała, że pomoc w ramach programu Hungary Helps zostanie udzielona we współpracy z Węgierską Ekumeniczną Organizacją Pomocy poprzez darowiznę przedmiotów materialnych na "wspólnie określone cele humanitarne" oraz odbudowę zniszczonego podczas wichury kościoła katolickiego w Hruszkach.

Jak podkreślono, węgierska pomoc jest wyrazem "braterskiego współczucia ze strony Węgier i solidarności Grupy Wyszehradzkiej".

Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilkaset osób mogło odnieść obrażenia na południu Moraw, gdzie w czwartek przeszły gwałtowne burze i tornado - poinformowali czescy ratownicy. Wiatr pozrywał dachy, połamał drzewa i poniszczył samochody. Ekipy ratunkowe przeszukują ruiny zawalonych domów. Około 75 tys. odbiorców nie ma prądu.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021