Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Holandia: Wznawia działalność popularna firma turystyczna, która wcześniej ogłosiła bankructwo

Autor: PAP
Dodano: 26-06-2021 20:51

D-Reizen, firma sprzedającą wyjazdy wakacyjne, która ogłosiła bankructwo w kwietniu br. wznawia działalność. Nowy właściciel poinformował o otwarciu 50 punktów od 1 lipca. Docelowo ma ich być 150.

W kwietniu br. sąd w Haarlem w centralnych Niderlandach ogłosił upadłość D-Reizen, jednej z największych firm turystycznych w Holandii. Firma miała problemy finansowe od wielu miesięcy, a pandemia Covid-19 praktycznie pozbawiła ją wszelkich dochodów.

Bezpośrednim powodem upadku były roszczenia TUI Nederland, których D-Reizen nie był w stanie spłacić. Było to pierwsze poważne bankructwo w krajowej branży turystycznej od wybuchu pandemii Covid-19.

Kilka tygodni temu firma została kupiona przez Prijsvrij Vakanties, organizatora turystyki działającego w Belgii i Niderlandach.

"Od 1 lipca wznawiamy działalność" - powiedział dziennikowi "Algemeen Dagblad" Marc van Deursen dyrektor Prijsvrij Vakanties. "Będziemy działać krok po kroku, teraz z 50 punktami, ale docelowo zamierzamy otworzyć ich 150" - mówi Van Deursen.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021