Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

TransactionLink zebrał 5,5 mln zł od inwestorów na fintechową rewolucję

Autor: Tomasz Wolf
Dodano: 29-06-2021 16:26

TransactionLink zdobył zaufanie międzynarodowych inwestorów. Polski startup zebrał od nich 5,5 mln zł na rozwój usług na rynku fintech. W projekt zainwestował m.in. fundusz venture capital Target Global, firma Entree Capital oraz GPW Tech, spółka wchodząca w skład grupy kapitałowej GPW.

TransactionLink to platforma łącząca klientów z dostawcami fintech, oferującymi innowacyjne rozwiązania dla sektora finansowego.

Bariery dla fintech

Produkty spółki pozwalają bezpiecznie łączyć i analizować dane bankowe za pomocą platformy API (application programming interface). We wstępnej rundzie spółce udało się pozyskać 5,5 mln zł od międzynarodowych inwestorów.

- Globalni inwestorzy uwierzyli w TransactionLink, ponieważ wiedzą, że fintechowa rewolucja jest nieunikniona, a my jesteśmy w stanie przedstawić naszym klientom usługę, jakiej jeszcze nie ma na rynku. W kolejnej rundzie powinniśmy uzyskać dodatkowe, kilkukrotnie większe wsparcie, które umożliwi nam dalsze skalowanie naszej platformy w Polsce i na rynkach europejskich – wyjaśnia Mateusz Pniewski, prezes TransactionLink. - Chcemy, aby każdy, nawet najmniejszy i niezwiązany z finansami biznes mógł dzięki nam szybko się rozwijać i od razu bez przeszkód stawać w szranki z najlepszymi – dodaje.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała w maju tego roku raport z prac Zespołu ds. rozwoju innowacji finansowych FinTech. Dokument wymienia 193 bariery natury prawnej, regulacyjnej i nadzorczej dla rozwoju innowacji finansowych w Polsce. Najczęściej wskazywane obszary związane są z niepewnością prawną uczestników rynku, potrzebą elektronizacji wybranych aspektów prowadzenia działalności podmiotów rynku finansowego oraz wątpliwościami co do stosowania chmury obliczeniowej.

Fintechowe rozwiązania

Wsparcie pozyskane w ramach wstępnej rundy finansowania ma umożliwić spółce dalszy rozwój technologiczny, kontynuację skalowania platformy w Polsce i na rynkach europejskich oraz rozbudowę zespołu. Firma planuje powiększenie liczby zatrudnionych do 40 osób do końca tego roku i sukcesywnie rekrutuje nowych pracowników, ze wskazaniem na specjalistów IT.

- Rozwiązania technologiczne, które opracowuje TransactionLink, są na tyle unikatowe, że mają szansę zrewolucjonizować rynek finansowy nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Nasza spółka-córka GPW Tech wsparła to przedsięwzięcie merytorycznie oraz finansowo. Rozwój TransactionLink we współpracy z Grupą GPW jest przykładem wdrażania Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego – ocenia prezes GPW Marek Dietl.

TransactionLink to platforma łącząca dostawców fintechowych rozwiązań z klientami. Firma dostarcza odbiorcom innowacyjne narzędzia: od różnego rodzaju procesów weryfikacji tożsamości, wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przez pobieranie danych z banków, przetwarzanie tych danych i przygotowanie tzw. credit scoringu, aż po funkcjonalności typu windykacja as-a-service.

Czytaj: Woodpecker zadebiutuje na NewConnect. "Dla rozwiązań cyfrowych nie ma barier"

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021