Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Watykan: Dzień refleksji i modlitw w intencji Libanu pod przewodnictwem papieża

Autor: PAP
Dodano: 01-07-2021 10:40

Modlitwa papieża Franciszka i przywódców kościołów chrześcijańskich z Libanu przy grobie Świętego Piotra w bazylice watykańskiej rozpoczęła w czwartek dzień refleksji i modlitw w intencji tego kraju. Dzień ten proklamował papież, który pragnie pojechać do Bejrutu.

Przed grobem Świętego Piotra każdy uczestnik dnia modlitwy zostawia zapaloną świecę jako wyraz pragnienia pokoju i stabilizacji Libanu, pogrążonego w ciężkim kryzysie.

Dzień dedykowany temu krajowi w Watykanie podzielono na trzy sesje dyskusji i konsultacji. Zakończy go modlitwa ekumeniczna w bazylice.

Do Watykanu przybyli zwierzchnicy głównych kościołów i wspólnot chrześcijańskich obecnych w Libanie. Są wśród nich ormiański patriarcha-katolikos Wielkiego Domu Cylicyjskiego Aram, maronicki patriarcha Antiochii kardynał Bechara Boutros Rai, syrokatolicki patriarcha Ignacy Józef III Younan, przedstawiciele Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego i Najwyższej Rady Wspólnoty Ewangelickiej w Syrii i Libanie.

W marcu tego roku w drodze z Iraku do Rzymu papież powiedział dziennikarzom, że pragnie odwiedzić Liban. Na razie nie wiadomo, kiedy taka podróż będzie możliwa.

Z Watykanu Sylwia Wysocka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021