Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Saarstahl coraz bliżej przejęcia francuskich zakładów Liberty

Autor: Piotr Myszor
Dodano: 05-07-2021 17:25

Saarstahl zamierza poszerzyć portfolio produktów i wprowadzić do swojej grupy stal wytwarzaną ze złomu. Ma w tym pomóc przejęcie francuskich zakładów Liberty Steel. Rozmowy mają się zakończyć do końca lata.

Stahl Holding Saar (Saarstahl) poinformował o osiągnięciu porozumienia z Liberty Steel w sprawie nabycia francuskich zakładów tej firmy. Rozmowy mają być sfinalizowane do końca lata.

Po upadku firmy Greensill Capital, która zapewniała finansowanie Liberty, firma zactęła szukać nowego właściciela dla przejętych w ubiegłym roku zakładów we Francji - w Ascoval i w Hayange.

Czytaj także: Liberty Steel szuka wyjścia z problemów finansowych

Pierwszy zakład to huta pracująca na piecach elektrycznych i dostarczająca półwyroby m.in. do walcowni w Hayange, gdzie produkowane są szyny kolejowe. Pierwsza może wyprodukować rocznie 600 000 ton półwyrobów, a druga 300 000 ton szyn, odbieranych np. przez francuskich operatorów kolejowych SNCF i RATP.

Saarstahl chce przyjąć zakłady by zyskać dostęp do technologii pieców elektrycznych, a także poszerzyć portfolio o nowe wyroby - szyny i wlewki z pieców elektrycznych. Piece elektryczne w Ascoval są o tyle ważne dla grupy Saarstahl, że umożliwiają produkcję stali ze złomów, co zmniejsza poziom emisji dwutlenku węgla.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021