Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Saarstahl coraz bliżej przejęcia francuskich zakładów Liberty

Autor: Piotr Myszor
Dodano: 05-07-2021 17:25

Saarstahl zamierza poszerzyć portfolio produktów i wprowadzić do swojej grupy stal wytwarzaną ze złomu. Ma w tym pomóc przejęcie francuskich zakładów Liberty Steel. Rozmowy mają się zakończyć do końca lata.

Stahl Holding Saar (Saarstahl) poinformował o osiągnięciu porozumienia z Liberty Steel w sprawie nabycia francuskich zakładów tej firmy. Rozmowy mają być sfinalizowane do końca lata.

Po upadku firmy Greensill Capital, która zapewniała finansowanie Liberty, firma zactęła szukać nowego właściciela dla przejętych w ubiegłym roku zakładów we Francji - w Ascoval i w Hayange.

Czytaj także: Liberty Steel szuka wyjścia z problemów finansowych

Pierwszy zakład to huta pracująca na piecach elektrycznych i dostarczająca półwyroby m.in. do walcowni w Hayange, gdzie produkowane są szyny kolejowe. Pierwsza może wyprodukować rocznie 600 000 ton półwyrobów, a druga 300 000 ton szyn, odbieranych np. przez francuskich operatorów kolejowych SNCF i RATP.

Saarstahl chce przyjąć zakłady by zyskać dostęp do technologii pieców elektrycznych, a także poszerzyć portfolio o nowe wyroby - szyny i wlewki z pieców elektrycznych. Piece elektryczne w Ascoval są o tyle ważne dla grupy Saarstahl, że umożliwiają produkcję stali ze złomów, co zmniejsza poziom emisji dwutlenku węgla.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022