Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Gowin: rozwiązania z Polskiego Ładu mogą ułatwić Polakom dostęp do własnego mieszkania

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2021 13:47

Bon mieszkaniowy, likwidacja wkładu własnego, to są rozwiązania, które mogą ułatwić Polakom dostęp do własnego mieszkania - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Gowin, podczas konferencji na temat wkładu Porozumienia w program Polskiego Ładu zorganizowanej w Sejmie, powiedział że "w całym kraju powstają społeczne inicjatywy mieszkaniowe, mieszkania w dobrym standardzie, na wynajem, w umiarkowanej cenie".

Jego zdaniem cyfryzacja z kolei "to jest ogromne ułatwienie, ogromna oszczędność, przejaw naszej troski o środowisko. Oszczędzamy w ten sposób wiele, wiele ton papieru" - powiedział Gowin.

Odnosząc się do przedstawionego wcześniej procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę drogą elektroniczną, Gowin powiedział, że "to prace, które minister Kornecka sfinalizowała w ostatnich dniach".

Jak wskazał "bon mieszkaniowy, likwidacja wkładu własnego (na mieszkanie dla młodych - PAP), to są rozwiązania, które mogą ułatwić Polakom dostęp do własnego mieszkania".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021