Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rosja: Pożary lasów w obwodzie czelabińskim, zginęła jedna osoba

Autor: PAP
Dodano: 10-07-2021 16:28

W obwodzie czelabińskim na południowym Uralu, gdzie trwają pożary lasów, ogień dotarł do osiedli ludzkich. Zginęła jedna osoba. Powierzchnia, na której szaleją pożary powiększyła się kilkakrotnie w ciągu doby, do 20 tys. hektarów - przekazały rosyjskie władze.

O śmierci jednego z mieszkańców, który - według mediów - odmówił opuszczenia swojego domu, poinformował w sobotę gubernator Aleksiej Teksler. Z zagrożonej strefy ratownicy ewakuowali 179 osób, w tym 128 dzieci. Spłonęły 72 obiekty - domy mieszkalne i altany.

18 osób zwróciło się o pomoc medyczną skarżąc się na pogorszenie samopoczucia i zapalenie oczu spowodowane dymem.

Przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Ilja Denisow powiedział, że pożary w regionie przybrały postać "ognistego sztormu", co następuje, gdy "kilka ognisk pożaru łączy się w jeden". Ministerstwo zapewniło w sobotę, że większość ognisk pożaru udało się ugasić, jednak ogień nadal szaleje w trzech miejscach na obszarach leśnych.

Pożary lasów na południu obwodu czelabińskiego rozpoczęły się w mijającym tygodniu. Ogień rozprzestrzenił się szybko z powodu silnych porywów wiatru.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021