Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Przemysł 4.0 rozlewa się potężną falą. Skorzysta na tym Śląsk i Polska

Autor: Jerzy Dudała
Dodano: 14-07-2021 20:00

Już niebawem 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 20-22 września. Jednym z istotnych omawianych problemów będzie ten dotyczący odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa oraz roli automatyki przemysłowej i robotyzacji w tym procesie. - Jestem przekonany, że automatyka przemysłowa i robotyzacja to są te trendy, które staną się wiodącymi w naszym regionie - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL Artur Pollak, prezes zarządu Apa Group.

- Nasz region jest znany z przemysłu ciężkiego. Praca zmienia swój wymiar, my musimy pracować mądrze, a nie ciężko - wskazuje w rozmowie z portalem WNP.PL Artur Pollak. - W związku z tym my od dwudziestu lat promujemy te rozwiązania tutaj na Śląsku, w Polsce i w Europie. Pokazujemy, że rzeczywiście jest to możliwe. Pandemia koronawirusa spowodowała przybliżenie procesów cyfrowych. Człowiek jest absolutnie kluczem w przemyśle 4.0. Wykorzystujemy tzw. sztuczną inteligencję. Chcemy odczarować te elementy, które są trudne dla odbiorców końcowych - zaznacza Artur Pollak.

Zobacz także: Polska zyskała Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0

Zwraca przy tym uwagę na fakt, iż niektórzy nadal nieco obawiają się na przykład robotyzacji. Jednak to się zmienia.

- W trakcie paru miesięcy przeskoczyliśmy kilka epok - podkreśla Artur Pollak. - Kiedyś rewolucja przemysłowa to było kilkadziesiąt lat. W tej chwili przemysł 4.0 rozlewa się potężną falą. Zaczynamy korzystać z technologii zupełnie nieświadomie. Musimy pokazać biznesowi, że może być jeszcze bardziej efektywny, musimy się nauczyć używać tych nowoczesnych technologii. Efektywność to jest chyba słowo klucz na najbliższych kilka lat - podsumowuje Artur Pollak.

Zobacz cały wywiad z Arturem Pollakiem:


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021