Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Brazylia: Prezydent Jair Bolsonaro po czterech dniach opuścił szpital

Autor: PAP
Dodano: 18-07-2021 17:51

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro opuścił w niedzielę szpital Vila Nova Star w Sao Paulo, w którym przez cztery dni był leczony z powodu niedrożności jelit. Bolsonaro przez cały ten czas pracował i wyszedł ze szpitala w dobrym nastroju - relacjonuje agencja AFP.

"Musiałem przejść na dietę, to była słuszna decyzja. Od pierwszego dnia hospitalizacji chciałem opuścić szpital, ale mi nie pozwolono. Mam nadzieję, że za kilka dni będę mógł zjeść stek" - powiedział dziennikarzom Bolsonaro, opuszczając klinikę.

Brazylijski prezydent został przyjęty do szpitala z powodu ostrych bólów brzucha spowodowanych niedrożnością jelit. Nie przeszedł operacji, w szpitalu przeprowadzono badania, a po jego opuszczeniu będzie nadal obserwowany przez lekarzy.

Pomimo hospitalizacji Bolsonaro cały czas wykonywał obowiązki głowy państwa, był również bardzo aktywny w mediach społecznościowych - pisze AFP.

Bolsonaro został dźgnięty nożem podczas kampanii prezydenckiej w 2018 r. Od tego czasu przeszedł sześć operacji, w tym pięć układu pokarmowego, i cierpi na zrosty jelit.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021