Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Chiny uruchamiają zamknięte wcześniej kopalnie

Autor: Piotr Myszor
Dodano: 09-08-2021 16:06

Według raportu Bloomberga wysokie ceny węgla w Chinach skłoniły władze do ponownego otwarcia kilkudziesięciu zamkniętych wcześniej kopalń. Część została otwarta tylko na rok.

Według Bloomberga w północnej prowincji ma wznowić działalność na okres 1 roku 15 zamkniętych wcześniej kopalń, co ma dać wydobycie 44 mln ton węgla. Niedawno w Mongolii Wewnętrznej uruchomiono 38 nieczynnych kopalń.

Chiński rząd wcześniej uwolnił 5 mln ton węgla z rezerw i zapowiedział wrzucenie na rynek kolejnych 10 mln ton węgla z rezerw.

Czytaj także: Chińska grupa górnicza przerzuca się na wodór

W maju tego roku ceny węgla sięgnęły rekordowych poziomów, po wzroście o jedną trzecią rok do roku. To wynik problemów z dostawami i wysokiego popytu na energię.

Według danych Narodowej Administracji Energii w czerwcu tego roku konsumpcja energii elektrycznej w Chinach wzrosła o 9,8 proc. rok do roku, sięgając 703 mld kWh, zaś w pierwszym półroczu zużycie sięgnęło 3,93 biliony kWh, co stanowi wzrost rok do roku o 16,2 proc.

Według Bloomberga w obliczu rosnącego popytu na energię chiński rząd postanowił czasowo złagodzić politykę ograniczania emisji CO2.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022