Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Od fabryki do sofy. Maersk przejmuje firmy na rynku B2C

Autor: AO
Dodano: 10-08-2021 16:39

AP Moller - Maersk ogłosił przejęcie Visible Supply Chain Management (Visible SCM), firmy logistycznej zajmującej się dostarczaniem przesyłek B2C w USA. Ogłoszono też zamiar przejęcia B2C Europe Holding BV (B2C Europe) z siedzibą w Holandii. Obie firmy są uznanymi graczami w branży logistyki e-commerce.

W obszarze logistyki e-commerce Maersk, jeden z największych na świecie operatorów kontenerowych, buduje biznes, który skupia się na dwóch podstawowych funkcjach: B2C Fulfillment (prowadzenie serwisu logistycznego dla firm zewnętrznych) i B2C Delivery (dostawy).

Plan zakłada osiągnięcie silnej pozycji na trzech największych rynkach e-commerce na świecie: w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Jak tłumaczy komunikat, przejęcie Visible SCM i proponowane przejęcie B2C Europe to znaczące kroki na drodze do tego celu.

- Cieszę się, że możemy  wspólnie budować coś, co można nazwać „cyklem od fabryki do sofy”, definiującym sukces łańcucha dostaw B2C - powiedział Aymeric Chandavoine - globalny szef logistyki i usług w Maersk

Czytaj także: Statek napędzany metanolem coraz bliżej

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023