Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Japonia: dym w elektrowni jądrowej, włączył się alarm pożarowy

Autor: PAP
Dodano: 17-08-2021 13:37

Alarmy przeciwpożarowe włączyły się we wtorek w nieczynnej obecnie elektrowni jądrowej Hamaoka w środkowej części Japonii. Operator potwierdził, że wewnątrz budynku pojawił się dym, po raz drugi w ciągu tygodnia – podał dziennik „Mainichi Shimbun”.

Nie wykryto wycieku substancji radioaktywnych poza elektrownię - poinformował jej operator, firma Chubu Electric Power Co. Dym pojawił się w budynku mieszczącym turbinę piątego reaktora siłowni.

Firma zgłosiła sytuację straży pożarnej, gdy jeden z pracowników potwierdził obecność dymu. Strażacy przeprowadzili inspekcję i doszli do wniosku, że nie doszło do pożaru - przekazał operator.

Alarmy włączyły się na drugim i trzecim z czterech pięter budynku, który ma również dwie kondygnacje podziemne.

W ubiegłym tygodniu ta sama elektrownia zgłosiła wykrycie dymu wydobywającego się z kabla elektrycznego na jej terenie - przypomina "Mainichi Shimbun".

Elektrownia Hamaoka w prefekturze Shizuoka została wyłączona w maju 2011 roku w związku z obawami o bezpieczeństwo po awarii elektrowni nuklearnej w Fukushimie, do której doprowadziło potężne trzęsienie ziemi i tsunami.

Andrzej Borowiak

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022