Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Adam Gorszanów wiceprezesem PGG

Autor: JD
Dodano: 02-09-2021 12:50

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej na posiedzeniu w środę 1 września 2021 roku powołała Adama Gorszanowa na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży PGG.

Wcześniej, w kwietniu 2021 roku, Adam Gorszanów został powołany na stanowisko pełnomocnika zarządu ds. sprzedaży w Polskiej Grupie Górniczej.

Do listopada 2019 roku Adam Gorszanów pełnił funkcję wiceprezesa Węglokoksu, wcześniej natomiast był zarządzającym w Grupie Kapitałowej CZH SA. A jeszcze wcześniej był prezesem Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego oraz szeregu studiów podyplomowych, w tym MBA z zakresu zarządzania i finansów przedsiębiorstw. Przez większość swojego życia zawodowego związany z obszarem dystrybucji w sektorze krajowego górnictwa węgla kamiennego.

Polska Grupa Górnicza to największa spółka węglowa w Polsce i Unii Europejskiej. Koncentruje się ona przede wszystkim na zaopatrywaniu rodzimego rynku, w tym energetyki zawodowej.

Jak podała Polska Grupa Górnicza, rada nadzorcza PGG wybrała również spośród swego grona nowego przewodniczącego, którym został prof. Adam Smoliński.

Zobacz także: Górnictwo ma też powody do radości. Polska stała się monopolistą w Unii


Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022