Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Centernet wciąż bez umowy na infrastrukturę

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 02-05-2008 08:47

Piąty infrastrukturalny operator komórkowy, CenterNet, nadal nie podpisał umowy z Centertelem. W dodatku spółka nie ma prezesa. Leszek Siwek został we wtorek odwołany. Nieoficjalnie "Puls Biznesu" dowiedział się, że sprawa rozbiła się o pozyskanie inwestora

Roman Karkosik, do którego grupy należy operator, i Leszek Siwek mieli różne wizje dotyczące tej transakcji. Wątpliwości inwestora miała budzić też wielkość inwestycji w rozwój spółki, zwłaszcza w infrastrukturę. Teraz funkcję prezesa przyszłego operatora sprawuje Grzegorz Tomczyk, członek rady nadzorczej CenterNetu. Wcześniej pracował w P4 (Play) oraz Exatelu, gdzie zajmował się projektem MVNO (wirtualnego operatora) - informuje "PB".

Spółka miała podpisany z Centertelem list intencyjny, dotyczący udostępnienia infrastruktury. List już raz został przedłużony - do 1 maja. Jak nieoficjalnie poinformowano dziennik w CenterNecie, w poniedziałek obie firmy poinformują o kolejnym przedłużeniu negocjacji.

CenterNet miał rozpocząć działalność jako MVNO i MVNE (firma pozwalająca innym podmiotom działać jako operator wirtualny), a potem zbudować własną infrastrukturę, do czego zobowiązuje go koncesja. Spółka musiała zapłacić za częstotliwość prawie 128 mln zł. Dostała ją w grudniu i zgodnie z jej warunkami, ma 18 miesięcy na rozpoczęcie świadczenia usług - przypomniał "PB".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020