Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Priorytetem ponowne uruchomienie bloku w Jaworznie. Jest harmonogram prac

Autor: AT
Dodano: 07-09-2021 21:23

Priorytetem dla Grupy Tauron jest szybkie zakończenie naprawy bloku 910 MW w Jaworznie i ponowne jego uruchomienie w 2022 roku - poinformował Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy Tauron.

- Dla Grupy Tauron priorytetem jest szybkie zakończenie naprawy bloku 910 MW w Jaworznie i ponowne uruchomienie jednostki w 2022 roku. Na początku sierpnia Tauron i Rafako wypracowały realny harmonogram przeprowadzenia prac naprawczych. Jeżeli jednak sytuacja firmy Rafako miałaby wpływ na realizację tych prac, Tauron będzie analizował różne scenariusze w tym zakresie - powiedział Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauronu.

Jak wskazał, Tauron wykazywał się dużą elastycznością w relacjach biznesowych z Rafako, mając na uwadze najpierw uruchomienie bloku, a następnie naprawę jego części kotłowej.

- Kontrakt na realizację inwestycji jest zabezpieczony gwarancjami, które wynoszą ponad 600 milionów złotych - powiedział Zimnoch.

Dodał, że zgodnie z założeniami tzw. zielonego zwrotu aktywność inwestycyjna grupy Tauron koncentruje się na zwiększaniu potencjału OZE w miksie wytwórczym oraz modernizacji i rozwoju sieci dystrybucyjnej.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022