Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

O transformacji górnictwa na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Autor: JK
Dodano: 16-09-2021 12:16

O działaniach osłonowych, pomocy publicznej dla sektora górniczego, skutków dla otoczenia, regionu i rynku pracy będziemy rozmawiać podczas debaty, która odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Transformacja górnictwa spowoduje zmiany na rynku pracy oraz konieczność wsparcia pracowników. Jak wynika z raportu Instytutu Badań Strukturalnych „Dekarbonizacja i zatrudnienie w górnictwie węgla kamiennego w Polsce”, między 14 tys. a 36 tys. osób zatrudnionych w górnictwie węgla kamiennego będzie wymagało wsparcia na rynku pracy do 2030 r. (w zależności od tempa dekarbonizacji).

Eksperci rynku pracy uważają, że zwycięsko z tej niełatwej często sytuacji wyjdzie ten, kto liczy na siebie, jest elastyczny i szybko dostosowuje się do zmian i potrzeb rynku pracy.

O działaniach osłonowych, pomocy publicznej dla sektora górniczego, skutków dla otoczenia, regionu i rynku pracy będziemy rozmawiać podczas debaty "Górnictwo i transformacja", która odbędzie się 22 września (9.30-11.00) w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Do dyskusji zostali zaproszeni Sebastian Bartos, zastępca prezesa ds. handlu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Dawid Gruszczyk, wiceprezes ds. sprzedaży w Famurze, Tomasz Jurkanis, partner McKinsey, Stanisław Prusek, dyrektor naczelny Głównego Instytutu Górnictwa, Artur Soboń, sekretarz stanu Ministerstwa Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego, Janusz Steinhoff, przewodniczący rady w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, wicepremier w latach 2000-2001, minister gospodarki w latach 1997-2001 oraz Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii w latach 2015-2019.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023