Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

"Nie można traktować 5G jako wyłącznie technologii"

Autor: WS
Dodano: 21-09-2021 15:05 | Aktualizacja: 21-09-2021 15:40

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozmawiano na temat wykorzystania 5G w przyszłości i szans wprowadzenia tego standardu w Polsce.

– Odpowiadamy za rewolucję 5G, która dzieje się obok standardu. nacisk stawiany jest na internet rzeczy, a obecnie, na rynku telekomunikacyjna dzieje się rewolucja. (...)  Rewolucja 5G daje szanse przede wszystkim szansę małym firmom wejść na rynek - mówił podczas panelu "Sieci 5G a rozwój gospodarczy kraju" Dawid Kuchta, CEO Microamp Solutions.

  – Ważne, aby 5G zostało jak najszybciej wdrożone. Mało kto jest w sobie stanie wyobrazić, jaki będzie miało wpływ 5G na biznes - komentował Hordyński dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

- Powinno nam się spieszyć do 5G, ponieważ to ogromne korzyści dla gospodarki. (...) Nie można traktować 5g jako wyłącznie technologii. Brakuje w biznesie dyskusji na ten temat - mówiła Aleksandra Suchorzewska, managing director w Accenture. 

Panel dyskusyjny "Sieci 5G a rozwój gospodarczy kraju" został zrealizowany w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023