Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

USA: Boeing będzie produkował nowy typ bojowych dronów w Australii

Autor: PAP
Dodano: 23-09-2021 18:51

Koncern lotniczy Boeing ogłosił plany produkcji w Australii nowego typu drona dla celów wojskowych. Siedzibą fabryki będzie miasto Toowoomba w stanie Queensland. Pierwsze loty próbne bezzałogowego statku powietrznego odbyły się w tym roku.

Scott Carpendale, dyrektor zarządzający Boeing Defense Australia, powiedział, że dron wykorzystuje sztuczną inteligencję do działania w tandemie z załogowymi samolotami.

Dron, stworzony przez koncern Boeing Australia w ramach projektu "Loyal Wingman", to pierwszy od pół wieku wojskowy statek powietrzny zaprojektowany i zbudowany w całości w Australii. Koncern Boeing Australia dysponuje obecnie sześcioma dronami, które są samolotem towarzyszącym, wspierającym i osłaniającym w locie samoloty Królewskich Australijskich Sił Powietrznych (RAAF).

Maszyna może zostać wyposażona w systemy walki elektronicznej. Przewidywane są również scenariusze, w których drony te będą przenosić uzbrojenie, a algorytmy sztucznej inteligencji umożliwią niezależne działanie bezzałogowca i podejmowanie decyzji w locie przy zachowaniu zdolności bliskiej współpracy z załogowymi samolotami.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021