Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Korea Płn.: Siostra Kim Dzong Una: Wzajemny szacunek warunkiem szczytu z Koreą Płd.

Autor: PAP
Dodano: 25-09-2021 15:04

Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, powiedziała w sobotę, że władze jej kraju mogą rozważyć ewentualny szczyt międzykoreański, jeżeli obie strony zachowają do siebie szacunek - podała północnokoreańska oficjalna agencja prasowa KCNA.

"Wierzę, że gdy zachowana jest uczciwość i wzajemny szacunek możliwa jest płynna komunikacja między Północą i Południem i rozwiązanie takich kwestii jak spotkanie na szczycie między Północą i Południem" - przekazała siostra przywódcy Korei Płn. w oświadczeniu.

W piątek Kim Jo Dzong w ten sam sposób poinformowała, że Pjongjang jest gotowy wznowić rozmowy pokojowe z Seulem, ale ich warunkiem jest porzucenie przez Koreę Płd. i USA "wrogiej polityki, nieuczciwych podwójnych standardów i uprzedzeń" wobec Północy.

Prezydent Korei Płd. Mun Dze In wezwał wcześniej w tym tygodniu podczas wystąpienia przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ do formalnego zakończenia trwającej w latach 1950-1953 wojny koreańskiej. Konflikt między oboma krajami zakończył się zawieszeniem broni, ale do dziś nie podpisano traktatu pokojowego.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023