Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

PGNiG podpisało kontrakt na sprzedaż gazu ECO

Autor: PAP/AT
Dodano: 28-09-2021 12:41

PGNiG Obrót Detaliczny podpisał kontakt dotyczący sprzedaży 75 mln metrów sześć gazu ziemnego Energetyce Cieplnej Opolszczyzny S.A. - poinformował Rafał Pazura, rzecznik PGNiG.

Jak poinformował PGNiG Obrót Detaliczny, spółka podpisała umowę na dostawy w 2023 roku 75 mln metrów sześciennych gazu ziemnego do Energetyki Cieplnej Opolszczyzny S.A. z siedzibą w Opolu. Według PGNiG, to jeden z największych kontraktów sprzedaży paliwa gazowego w historii spółki pod względem rocznego wolumenu. Jak zaznacza PGNiG, zamówiony przez ECO gaz pozwoliłby na pokrycie zapotrzebowania potrzeb grzewczych ponad 50 tysięcy domów jednorodzinnych.

"Nie ulega wątpliwości, że gaz ziemny to paliwo, które w nadchodzących latach odegra kluczową rolę w transformacji polskiego ciepłownictwa i ten kontrakt jest na to dowodem. Sektor ciepłowniczy stoi przed koniecznością zmian, a gaz to obecnie najlepsza alternatywa dla węgla, umożliwiająca redukcję emisji i pyłów w tym sektorze" - powiedział Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGNiG SA.

Spółka ECO S.A. działa na terenie dziesięciu województw. Jej większościowymi udziałowcami jest gmina Opole oraz niemiecki koncern E.ON edis energia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021