Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Niemcy: Co najmniej 20 autobusów spłonęło nocą w zajezdni w Stuttgarcie

Autor: PAP
Dodano: 01-10-2021 12:37

W czwartek wieczorem w zajezdni autobusowej w Stuttgarcie wybuchł pożar. Jak poinformowały w piątek rano po ugaszeniu pożaru służby, spłonęło przynajmniej 20 autobusów. Policja kryminalna rozpoczęła dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru – informuje portal „Stuttgarter Nachrichten” (SN).

Pożar na terenie zajezdni wybuchł w czwartek wieczorem. "Teren zajezdni, nad którym unosił się wielki słup dymu, znajduje się w okolicy kotłowni gazowej w Stuttgarcie" - opisuje "SN".

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy straży pożarnej w Stuttgarcie, w wyniku pożaru spłonęło co najmniej 20 autobusów. W akcji gaszenia wzięło udział ok. 150 strażaków i ponad 30 pojazdów straży.

Przyczyna pożaru jest na razie nieznana. "Według niepotwierdzonych doniesień, przyczyną pożaru mógł być jeden z autobusów elektrycznych" - informował w czwartek wieczorem portal SWR.

Na skutek pożaru lekko poszkodowanych zostało sześć osób, a dwie z nich z podejrzeniem zatrucia dymem trafiły do szpitala. Na miejscu wydarzenia pracuje już policja kryminalna - podaje "SN".

Marzena Szulc

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021