Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Czekając na polskiego iPhone'a

Autor: Gazeta Wyborcza
Dodano: 08-05-2008 20:24

Czy po roku od premiery doczekamy się wreszcie w Polsce iPhone'a? Plany wprowadzenia u nas do sprzedaży zdradził ostatnio operator Orange.

Kilka dni temu gruchnęła wieść, że umowę na sprzedaż kultowego już telefonu firmy Apple podpisała spółka Vodafone. Na długiej liście państw, w których iPhone miałby się pojawić jeszcze w tym roku, znalazły się m.in. Czechy, Austria, Włochy, a nawet Egipt, Indie, Turcja i Nowa Zelandia. Zabrakło jednak Polski - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Vodafone jest co prawda akcjonariuszem Polkomtela, operatora sieci Plus, ale po pierwsze, ma tylko 19,61 proc. akcji, a po drugie, jest w sporze z posiadającymi ponad 60 proc. akcji polskimi właścicielami Polkomtela (m.in. KGHM i Orlen). Znacznie lepiej zakorzeniony jest nad Wisłą Orange. I to on - według najnowszych doniesień - najprawdopodobniej zajmie się dystrybucją iPhone'a w Polsce. Jak podała agencja Thomson Financial, Orange potwierdził już oficjalnie, że rozmawia o planach wprowadzenia produktu w Hiszpanii i Polsce. Tej informacji nie chce jednak na razie komentować polski Orange należący do Grupy TP - czytamy w "Gazecie".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020