Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Słowacja: Blisko 2 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2

Autor: PAP
Dodano: 06-10-2021 15:52

Na Słowacji zanotowano 1971 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 podało w środę ministerstwo zdrowia. W szpitalach jest 753 pacjentów. 83 z nich umieszczono na jednostkach intensywnej opieki medycznej.

Dane o nowych zachorowaniach są najgorsze od połowy marca br. Szczególnie niepokojące są informacje ze szpitali. Niektóre z placówek zaczęły przenosić chorych, robiąc miejsca na oddziałach przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19. Chorych transportuje się także między szpitalami w poszczególnych regionach. Ograniczane są również planowane zabiegi. Resort zdrowia podkreślił, że 83 procent z nowo przyjmowanych pacjentów nie ma ukończonych szczepień przeciwko Covid-19.

W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną po raz pierwszy od kilku miesięcy zwołano posiedzenie Centralnego Sztabu Kryzysowego. Minister zdrowia Vladimir Lengvarsky poinformował, że nie omawiano ewentualnego zaostrzenia ograniczeń sanitarnych. Nie dyskutowano także o możliwości ponownego wprowadzenia stanu wyjątkowego. Minister spraw wewnętrznych Roman Mikulec powiedział po obradach sztabu, że zdecydowano o policyjnym wsparciu dla szpitali oraz mobilnych zespołów szczepień, które spotykają się z groźbami ze strony przeciwników szczepień.

Według ostatnich informacji na Słowacji około 43 procent populacji jest w pełni zaszczepiona. Spośród osób powyżej 60 roku życia ten wskaźnik wynosi 65 proc.

Piotr Górecki

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021