Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Linie Qantas pobiły swój rekord długości lotu samolotem

Autor: PAP
Dodano: 07-10-2021 10:05

Australijskie linie lotnicze Qantas pobiły swój rekord, przewożąc bez międzylądowania pasażerów na trasie liczącej 15 tys. km. Repatriacyjny lot z Buenos Aires w Argentynie do Darwin w australijskim Północnym Terytorium trwał 17 godz. 25 min.

Lot QF14 samolotu 787-9 był jednorazowy, samolot przewoził 107 Australijczyków, którzy z powodu zamkniętych przez pandemię granic nie mogli wrócić do domu. Jeden z czterech pilotów powiedział CNN, że po drodze pasażerowie mogli podziwiać widoki Antarktydy.

Samolot wyleciał z Argentyny we wtorek o 12.44, wylądował w Darwin w środę o 18.39. Przez cały czas było dzienne światło.

Pandemia koronawirusa sprawia, że loty repatriacyjne są często organizowane na gigantyczne odległości. W marcu tego roku Air Tahiti Nui pokonało trasę z Papeete na Tahiti do Paryża liczącą ponad 15 700 km, bijąc tym samym rekord świata. Zwyczajowo podczas pokonywania tej trasy robiono przystanek w Los Angeles, jednak z powodu restrykcyjnych regulacji USA związanych z pandemią, organizatorzy lotu postanowili ominąć ten etap.

Przedstawiciel Air Tahiti Nui powiedział CNN, że to była "wyjątkowa sytuacja" i taki lot się nie powtórzy.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023