Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

USA: Prawnicy księcia Andrzeja zobaczą ugodę między skarżącą go kobietą a Epsteinem

Autor: PAP
Dodano: 07-10-2021 15:00

Prawnicy brytyjskiego księcia Andrzeja mogą uzyskać dostęp do warunków ugody między oskarżającą go o molestowanie seksualne Virginią Giuffre a Jeffreyem Epsteinem - zdecydował amerykański sąd. Zdaniem prawników księcia może to umożliwić zamknięcie sprawy.

Według adwokatów w ugodzie zawartej w 2009 r. z Epsteinem - zmarłym dwa lata temu amerykańskim finansistą i przestępcą seksualnym - Giuffre zgodziła się, że nie będzie pozywać nikogo z kręgu jego znajomych. Giuffre - wówczas nosząca nazwisko Roberts - była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej. 38-letnia Giuffre twierdzi, że była przez niego wykorzystywana seksualnie, gdy miała 17 lat; książę Andrzej konsekwentnie temu zaprzecza.

Treść ugody zawartej przez Giuffre z Epsteinem jest obecnie poufna. We wrześniu podczas pierwszego przesłuchania przedprocesowego w sprawie złożonego przez Giuffre pozwu cywilnego, prawnik księcia, Andrew Brettler, wskazywał, że porozumienie "uwalnia księcia i innych od wszelkiej potencjalnej odpowiedzialności". W środę sąd w Nowym Jorku zgodził się na przekazanie kopii dokumentu prawnikom księcia Andrzeja. Prawnicy Giuffre oświadczyli, że jest on nieistotny dla toczącej się sprawy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021