Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Włochy: Ekspert: Sytuacja epidemiczna być może najlepsza w Europie

Autor: PAP
Dodano: 10-10-2021 18:01

Sytuacja epidemiczna we Włoszech jest w dużym stopniu korzystna - ocenił w niedzielę szef Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli. "Mamy krzywą zakażeń prawdopodobnie najniższą w całej Europie" - dodał ekspert, który jest koordynatorem komitetu doradców rządu.

W wywiadzie dla telewizji RAI profesor Locatelli dodał: "Podkreślmy w sposób bardzo jasny, że osiągnęliśmy taki rezultat dzięki kampanii szczepień i odpowiedzialnym postawom".

"Sytuacja epidemiczna jest nie tylko korzystna, ale dalej się poprawia, zaś otwarcie różnych sektorów aktywności zawodowej, a także szkół nie miało negatywnego wpływu" - zapewnił koordynator komitetu techniczno-naukowego.

Następnie zaznaczył: "85 proc. ludności otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 80 proc. - dwie. To jest znakomity rezultat, za który należy wyrazić uznanie wszystkim instytucjom służby zdrowia w kraju".

Minionej doby na Covid-19 we Włoszech zmarło 27 osób, a w 270 tys. testów wykryto ponad 2270 następnych zakażeń koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. W szpitalach przebywa około 3 tys. chorych na Covid-19, w tym 364 - na intensywnej terapii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021