Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Asseco Poland i ABG podpisały umowę o fuzji

Autor: ISB
Dodano: 12-05-2008 19:02

Spółki softwarowe Asseco Poland i ABG podpisały porozumienie o połączeniu, na podstawie której zobowiązały się przeprowadzić fuzję, poinformowały firmy w komunikacie po zakończeniu sesji.

- Zgodnie z porozumieniem, połączenie zostanie przeprowadzone poprzez przejęcie tj. poprzez przeniesienie całego majątku ABG (jako spółki przejmowanej) na Asseco w zamian za akcje, które Asseco (jako spółka przejmująca) wyda akcjonariuszom ABG - czytamy w komunikacie.

Zarządy Asseco i ABG ustaliły wstępny parytet wymiany akcji na poziomie 0,09798 akcji połączeniowej za jedną akcję ABG.

W poniedziałek kurs akcji ABG na zamknięciu sesji na GPW wzrósł o 1,75% o 7,54 zł a Asseco Poland o 0,88% do 69,00 zł.

- Planowane połączenie ma na celu wzmocnienie potencjału łączących się spółek oraz zwiększenie możliwości konkurowania na rynku krajowym i europejskim, co powinno w istotny sposób przyczynić się do zwiększenia finansowej stabilności działania - czytamy w komunikacie.

ABG poinformował też, że nadal aktualne pozostają plany budowy w ramach grupy Asseco dużej, wyspecjalizowanej spółki integratorskiej. Taka spółka miałaby zostać zbudowana w oparciu o Optix należący do ABG i Asseco Systems wchodzący w skład Asseco Poland.

Początkowo Asseco Systems miało samodzielnie wejść na GPW. Potem Asseco Poland uzgodniło jej sprzedaż za 100 mln zł do grupy Asseco Business Solutions. Ostatecznie z tego scenariusza zrezygnowano, kiedy ABG zaproponował połączenie zasobów integracyjnych własnych, Asseco i byłego Prokom Software. Według propozycji ABG, nowa spółka miała działać w strukturze tej firmy.

Asseco Poland kontroluje obecnie 42,68% akcji ABG, pakiet 6,72% należy do prezesa Dariusza Brzeskiego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020