Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

MCI wierzy w komórki

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 13-05-2008 05:27

MCI ma udziały w komórkowym komunikatorze, a ten pieniądze na wzmocnienie marki.

Fundusz z grupy MCI zainwestował w mobilny serwis społecznościowy - Belysio - informuje "Puls Biznesu". Objął 24,23 proc. udziałów. Wartości transakcji nie podano, ale należy ona do grupy tzw. mid tickets, czyli mniej niż 10 mln zł. Wraz ze współinwestorami MCI zamierza zwiększyć zaangażowanie do 40 proc. Serwis ma być rozwijany w Polsce, Niemczech, a później w innych krajach Europy Zachodniej. Istnieje już kilka wersji językowych.

Spółka Belysio wyda pieniądze z transakcji przede wszystkim na marketing . Serwis pozwala m.in. na dostęp do poczty elektronicznej, wyszukiwarek oraz wszystkich komunikatorów przez telefon komórkowy.

- Jest to gotowy projekt, przygotowany do komercyjnego zastosowania - mówi Piotr Kłodnicki, dyrektor inwestycyjny w MCI.

Spółka może zarabiać m.in. na usługach marketingowych, dzięki precyzyjnie określonym profilom użytkowników - łącznie z ich lokalizacją.

MCI zainwestował już w tym roku w czeski serwis turystyczny Invia (transakcja za 10-50 mln zł) oraz w spółkę Genomed, zajmującą się diagnostyką molekularną.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020