Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

PKP Cargo zawarło umowę na odkupienie byłej fabryki wagonów towarowych

Autor: PAP
Dodano: 13-10-2021 14:31 | Aktualizacja: 13-10-2021 15:33

PKP Cargo zawarło umowę ze spółką Forespo w sprawie odkupienia od niej nieruchomości i ruchomości po byłej Fabryce Wagonów Gniewczyna - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Wcześniej przewoźnik informował, że planuje tam wznowić produkcję wagonów towarowych.

"W związku ze spełnieniem się wszystkich warunków zawieszających, w wykonaniu zobowiązania wynikającego z Warunkowej Umowy Sprzedaży oraz Warunkowej Przedwstępnej Umowy Sprzedaży z dnia 16 czerwca 2021 r., PKP Cargo nabyła od Forespo prawo użytkowania wieczystego oraz prawo własności siedmiu nieruchomości objętych transakcją, położonych w miejscowości Gniewczyna Łańcucka" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że wraz z prawem własności oraz prawem użytkowania wieczystego nieruchomości spółka PKP Cargo nabyła budynki oraz budowle, a także pozostałą infrastrukturę. Umowa obejmuje również nabycie ruchomości.

Łączna ostateczna cena sprzedaży nieruchomości i ruchomości objętych umową wynosi 7,38 mln euro brutto.

Forespo Poland to spółka zależna firmy Forespo ze Słowacji, która jest właścicielem majątku po dawnej fabryce wagonów towarowych w Gniewczynie Łańcuckiej koło Przeworska (Podkarpacie).

Obecnie nie jest tu prowadzona produkcja taboru, ale Forespo Poland ma w swoim ręku nieruchomości z halami produkcyjnymi, magazynami i obiektami biurowymi oraz bocznicą kolejową.

W czerwcu tego roku PKP Cargo informowało, że po przejęciu fabryki chce jak najszybciej przystąpić do prac przygotowawczych przed ponownym uruchomieniem produkcji wagonów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021