Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W. Brytania: 18-letni uchodźca z Afganistanu zasztyletowany w biały dzień w Londynie

Autor: PAP
Dodano: 14-10-2021 12:26

18-letni uchodźca z Afganistanu został zasztyletowany w biały dzień w Londynie, choć nic obecnie nie wskazuje, by motywem zabójstwa było jego pochodzenie - podały w czwartek brytyjskie media.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w Twickenham w południowo-zachodnim Londynie, ale dopiero w środę wieczorem policja podała personalia ofiary. Jest nią 18-letni Hazrat Wali, który dwa lata temu przyjechał samemu do Wielkiej Brytanii z Afganistanu jako uchodźca.

Został pchnięty nożem podczas bójki na ulicy w pobliżu szkoły, do której uczęszczał i na oczach dzieci, grających na przyległym boisku sportowym. Mimo podjętej próby reanimacji chłopak zmarł w szpitalu.

Na razie nie dokonano żadnych aresztowań w związku z zabójstwem, nic też nie wskazuje, by było one motywowane pochodzeniem ofiary.

Jak podał dziennik "Evening Standard", jest on 25. nastolatkiem zabitym przy użyciu noża w Londynie od początku tego roku, co oznacza, że będzie to najprawdopodobniej najgorszy rok w historii, jeśli chodzi o liczbę takich zdarzeń.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021