Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Francja: W internecie nawoływano do obcięcia głowy Zemmourowi i Le Pen

Autor: PAP
Dodano: 16-10-2021 20:09

W sieciach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym mężczyzna nawołuje, aby muzułmanie zorganizowali się i „obcięli głowę” kandydującym na prezydenta prawicowemu publicyście Ericowi Zemmourowi i szefowej skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Film z groźbami pod adresem prawicowych polityków krążył w minionym tygodniu na TikToku, później został usunięty. "Salam Alejkum, mój bracie. Jestem Marokańczykiem i jak mówisz, Francuzi przybyli do twojego domu w Algierii i przez 132 lata gwałcili kobiety, zabijali twoich braci i siostry, przelewali krew, a dziś przychodzą ci powiedzieć, jak masz żyć?" - mówi mężczyzna na nagraniu. "Marine Le Pen nie przejdzie ani Zemmour, ani nikt inny (…) i odetniemy im głowy, jak za czasów Hamzy, jak za czasów proroka (...). Uwierz mi, że będą głowy, które spadną, to ich wszystkich uciszy (...). Cierpliwość, mądrość, spokój, nie martw się" - odpowiada na nagraniu inny mężczyzna.

Zemmour poinformował w stacji Cnews, że rozważa złożenie skargi: "Musimy pozostać racjonalni i rozsądni. Myślę, że policja dobrze wykona swoją pracę i mężczyzna zostanie szybko aresztowany" - skomentował groźby publicysta.

Le Pen wyznała natomiast w tej samej stacji, że: "regularnie grożono jej śmiercią, ale to nie przeszkodzi jej w robieniu tego, co robi, w obronie narodu francuskiego ".

Publikacja wideo zbiegła się z pierwszą rocznicą śmierci Samuela Paty, nauczyciela z Conflans-Saint-Honorine, zamordowanego przez islamistę, który obciął mu głowę za pokazywanie karykatur Mahometa na lekcjach.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022