Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Portugalia: Ponad 3000 protestujących motocyklistów sparaliżowało miasto

Autor: PAP
Dodano: 17-10-2021 00:04

Ponad 3000 motocyklistów z różnych regionów Portugalii wzięło udział w Porto w sobotnim proteście przeciwko obowiązkowym inspekcjom technicznym motocykli. Manifestacja sparaliżowała miasto do późnych godzin wieczornych.

Protest zorganizowany przez ruch o nazwie Grupa Akcji Motocyklistów (GAM) zablokował na kilka godzin zarówno główne arterie Porto, jak i drogi dojazdowe do miasta.

Centrum protestu późnym popołudniem było zlokalizowane przed siedzibą ratusza w Porto, gdzie motocykliści stawili się z transparentami: "Przestańcie nas okradać!", "Inspekcje dają wpływy, nie chronią przed wypadkami!", "Bezpieczeństwo tak, biznes nie!".

Reprezentujący organizatorów protestu Paulo Ribeiro wyjaśnił mediom, że motocykliści zamierzają protestować do skutku przeciwko niesprawiedliwemu, ich zdaniem, obowiązkowi inspekcji technicznej motocykli. Jego wprowadzenie na początku przyszłego roku rząd uzasadnia potrzebą ograniczenia liczby wypadków drogowych.

"To próba wyciągnięcia od użytkowników motocykli pieniędzy. Nie zgadzamy się z tym, gdyż wiemy, a potwierdzają to również przeprowadzane badania, że głównym powodem wypadków na motocyklach nie jest zły stan techniczny maszyn, ale błędy podczas prowadzenia pojazdu oraz stan dróg", dodał Ribeiro.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023