Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Tajwański gigant elektroniczny częściowo porzuca Apple, stawia na samochody elektryczne

Autor: DM
Dodano: 18-10-2021 11:37

Foxconn zaprezentował w poniedziałek swoje pierwsze trzy prototypy pojazdów elektrycznych. W ten sposób firma podkreśla ambitne plany dywersyfikacji swojej produkcji elektronicznej.

Tajwańska firma znana jest głownie jako poddostawca świetnej jakości elementów elektronicznych m.in. dla Apple. Jednak firma chce zdywersyfikować źródła przychodów

Pojazdy – SUV, sedan i autobus – zostały wyprodukowane przez Foxtron, spółkę joint venture Foxconnu i tajwańskiego producenta samochodów Yulon Motor Co Ltd.

Wiceprezes Foxtron Tso Chi-sen powiedział dziennikarzom, że za pięć lat pojazdy elektryczne będą warte dla Foxconnu bilion dolarów tajwańskich – wartość równa około 35 miliardów dolarów.

Czytaj też: Kurtyka: Wszystkie wielkie koncerny motoryzacyjne na świecie zaczynały od państwowego wsparcia

Foxconn, formalnie nazywany Hon Hai Precision Industry Co Ltd, zamierza stać się głównym graczem na globalnym rynku pojazdów elektrycznych i zawarł umowy z amerykańskim start-upem Fisker Inc i tajlandzką grupą energetyczną PTT PCL.

W nadchodzących latach sedan będzie sprzedawany przez nieokreślonego producenta samochodów poza Tajwanem, podczas gdy SUV będzie sprzedawany pod jedną z marek Yulon i ma trafić na rynek na Tajwanie w 2023 roku.

Autobus, który będzie nosił znak Foxtronu, zacznie kursować w kilku miastach na południu Tajwanu już w przyszłym roku.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023