Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

COP26: Książę Karol: czas na działanie ws. klimatu praktycznie się skończył

Autor: PAP
Dodano: 01-11-2021 15:04

Czas na działanie w celu zapobiegania zmianom klimatu dosłownie się skończył - mówił w poniedziałek brytyjski następca tronu książę Karol do przywódców uczestniczących w ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow.

Powiedział, że pandemia Covid-19 pokazała, "jak niszczycielskie mogą być kryzysy transgraniczne" i powaga sytuacji w kwestii zmian klimatycznych wymaga globalnego rozwiązania na poziomie systemowym. Książę Karol podkreślił, że "koszt bezczynności jest o wiele większy niż koszt zapobiegania".

Zaapelował do sektora finansowego o pomoc w spowolnieniu zmian klimatycznych, bo mówił, że branża ta ma jeszcze większą siłę oddziaływania niż światowi przywódcy. Przekonywał, że aby pomóc krajom obciążonym rosnącym poziomem zadłużenia, "potrzebujemy szeroko zakrojonej kampanii w stylu wojskowym, aby zmobilizować siłę globalnego sektora prywatnego". "Apeluję dzisiaj, aby kraje zjednoczyły się w celu stworzenia środowiska, które umożliwi każdemu sektorowi przemysłu podjęcie wymaganych działań. Wiemy, że będzie to wymagało miliardów, a nie milionów dolarów" - mówił brytyjsku następca tronu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022