Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Hiszpania: Na La Palmę dotarły pierwsze domy dla poszkodowanych przez wulkan

Autor: PAP
Dodano: 05-11-2021 13:51

Władze La Palmy rozpoczęły przygotowania do budowy domów dla rodzin, które straciły swój dobytek z powodu erupcji wulkanu Cumbre Vieja. Budynki z drewnianych prefabrykatów mają stanąć na terenie gminy El Paso, poinformował w piątek wydawany na Wyspach Kanaryjskich dziennik “Canarias7”.

Z ustaleń gazety wynika, że dostawa pierwszych 30 domów dotarła na La Palmę w czwartek. W sumie budynków takich ma powstać tam w najbliższych miesiącach około 200.

Według rządu wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich budynki z prefabrykatów mają łączną powierzchnię 74 m2. W ich skład wchodzą trzy pomieszczenia sypialne, salon, kuchnia i łazienka.

Z danych władz kanaryjskich wynika, że rozpoczęta 19 września erupcja wulkanu Cumbre Vieja i silna emisja lawy doprowadziła do zniszczenia ponad 2,5 tys. budynków na La Palmie. Magma zalała prawie 1000 hektarów terenów, w tym liczne plantacje bananów.

Tymczasem, jak poinformowało w piątek stowarzyszenie rolników z La Palmy, w najbliższych dniach na krajowy i zagraniczne rynki trafią banany z tej wyspy oznaczone symbolem wulkanu w stanie erupcji. Wpływy z ich sprzedaży mają pomóc poszkodowanym plantatorom.

Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022