Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Kolejny dostawca gazu w Holandii ogłosił bankructwo

Autor: PAP/rs
Dodano: 09-11-2021 18:53 | Aktualizacja: 09-11-2021 19:18

Już druga holenderska firma energetyczna, Enstroga poinformowała we wtorek swoich klientów, że zaprzestaje działalności. Przedsiębiorstwo nie było w stanie dostarczać gazu ze względu na wysokie ceny tego surowca.

Pod koniec października pierwsza firma energetyczna Welkom Energie poinformowała o zaprzestaniu działalności, bowiem z powodu wysokich cen surowca wpadła w kłopoty finansowe i nie była w stanie gwarantować dostaw klientom.

Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynku (ACM) zaaranżował wówczas przeniesienie jej klientów do innego dostarczyciela gazu, Eneco.

"Nasza firma zwróciła się do ACM o cofnięcie koncesji na dostawę gazu" - informuje Enstroga w komunikacie zamieszczonym we wtorek na jej stronie internetowej.

Przedsiębiorstwo wyraża ubolewanie z powodu upadku, jednak zapewnia, że dostawy surowca nie są zagrożone i "klienci wkrótce zostaną poinformowani o wyznaczeniu nowego dostawcy".

Enstroga miała znacznie mniej klientów niż Welkom Energie. Pierwsza firma obsługiwała pół tysiąca gospodarstw domowych, druga ponad 90 tys.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023