Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Rosja: Szef białoruskiego MSZ: UE wysyła sygnały w sprawie rozmów z Białorusią

Autor: PAP
Dodano: 10-11-2021 13:25

Szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej powiedział w środę, że jego kraj jest gotów do dialogu; zapewnił, że Mińsk dostaje z Unii Europejskiej sygnały, iż "trzeba wyjść z tej sytuacji" i można byłoby rozpocząć "poufne rozmowy".

"Dostajemy pewne sygnały, z tym z Brukseli i ze stolic innych państw europejskich - że trzeba wyjść z tej sytuacji, ale nie wiemy, jak. Rozmawiajmy choćby poufnie" - powiedział Makiej na konferencji prasowej w Moskwie. Minister spotkał się tam z szefem dyplomacji Rosji Siergiejem Ławrowem.

Białoruś - kontynuował - jest gotowa "do rozwiązywania wszelkich, nawet najbardziej drażliwych kwestii za pomocą dialogu".

Makiej oświadczył, że oskarżenia pod adresem Białorusi o organizowanie napływu imigrantów są "bezpodstawne". Oskarżył kraje zachodnie, że potrafią jedynie "wymachiwać toporem sankcji" i ostrzegł, że Białoruś wspólnie z Rosją "znajdzie odpowiedź na tworzone sztucznie zagrożenie" ze strony NATO na granicy z Białorusią.

"Wszelkie nieprzyjazne działania wobec naszych krajów nie mogą i nie powinny pozostawać bez skonsolidowanej odpowiedzi" - ostrzegł szef MSZ Białorusi.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022