Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Holandia: Rząd potrzebuje pilnie ponad 3.5 tys. miejsc dla nowych azylantów

Autor: PAP
Dodano: 13-11-2021 13:16

Holenderska Centralna Agencja ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA) pilnie poszukuje tysięcy dodatkowych miejsc dla uchodźców. Do końca roku potrzeba ich co najmniej 3.5 tys.- poinformowała w piątek posłów sekretarz stanu ds. Bezpieczeństwa Ankie Broekers-Knol.

Obecne schroniska dla ubiegających się o pobyt w Niderlandach są przepełnione. Zdarzało się, że azylanci musieli nocować na krzesłach i leżakach. Dochodziło także do zamieszek.

Holenderski rząd próbuje rozwiązać ten problem zwracając się o pomoc do samorządów. W połowie października minister sprawiedliwości Ferd Grapperhaus poprosił burmistrzów o szybkie utworzenie 800 miejsc recepcyjnych dla osób ubiegających się o azyl.

Minister Broekers-Knol poinformowała w piątkowym piśmie do członków izby niższej parlamentu (Tweede kamer), że pilnie potrzebnych jest 3.5 tys. nowych miejsc, z czego 600 już do 1 grudnia.

Z informacji Agencji wynika, że od sierpnia powstało 6,5 tys. dodatkowych miejsc dla uchodźców, głównie z Syrii i Afganistanu.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022