Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Włochy: Polak oskarżony o zabicie 10-letniego syna

Autor: PAP
Dodano: 17-11-2021 15:27

44-letni Polak mieszkający we Włoszech został aresztowany pod zarzutem zamordowania swego 10-letniego syna - podały w środę media. Do tragedii doszło w miejscowości Vetralla koło Rzymu. Sprawca przebywa w szpitalu pod nadzorem policji.

O zbrodni, która wstrząsnęła opinią publiczną, informują obszernie włoskie media. Sprawcą zbrodni jest Polak, który przed kilkoma tygodniami otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony, pochodzącej z Albanii, i ich syna.

Motywem tej decyzji była przemoc wobec rodziny i alkohol. Lokalne media podały, że karabinierzy często kontaktowali się z kobietą, by sprawdzić, czy nie jest nękana przez byłego męża. Nie zawiadamiała ona o żadnych incydentach.

Kiedy wróciła we wtorek do domu, znalazła swego syna z podciętym gardłem. W mieszkaniu leżał też jej nieprzytomny mąż. Znaleziono nóż, który był narzędziem zbrodni. Chłopiec prawdopodobnie sam otworzył ojcu drzwi.

Ojciec dziecka trafił do szpitala; jego stan określa się jako ciężki. Zostanie przebadany na obecność substancji odurzających i przesłuchany, gdy będzie to możliwe.

Hospitalizowano też matkę dziecka, która jest w szoku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022