Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Wchodzi smartCONNECTED od Wiśniowski. Aplikacja do zdalnego zarządzania domem

Autor: WS
Dodano: 19-11-2021 17:52

Na rynek wchodzi smartCONNECTED, produkt od marki Wiśniowski. Jest to system, który pozwala przez aplikację mobilną zarządzać domowymi urządzeniami oraz monitorować ich stan.

W systemie smartCONNECTED można zdalnie otworzyć bramę wjazdową, garażową, drzwi, okna czy rolety. Firm podaje, że program zapewnia dwustronną komunikację. Z jednej strony za pomocą smartfona można zarządzać poszczególnymi elementami domu, a z drugiej – aplikacja na bieżąco wysyła komunikaty np. o próbach wejścia do domu. Dzięki aplikacji będzie można reagować na nieprzewidziane sytuacje, kiedy np. dziecko wróci wcześniej do domu lub w przypadku gdy kurier przywiezie paczkę, a nikogo w tym czasie nie będzie w domu.

Produkt powstał podczas wieloletniej współpracy między marką Wiśniowski – producentem bram, okien, drzwi i ogrodzeń oraz firmą Somfy zajmującą się  automatyką domową i produkowaniem rozwiazań do domów inteligentnych.

- Dzisiaj technologie inteligentne to praktyczne rozwiązania, które znacząco ułatwiają nasze życie - mówi Marcin Szostek, menedżer produktu technologie inteligentne w firmie WIŚNIOWSKI. - Firma WIŚNIOWSKI od wielu lat pracuje nad zmianą postrzegania rozwiązań smart dla domu. Między innymi dzięki naszej pracy są to funkcjonalności intuicyjne, dostępne i zwiększające wygodę wszystkich domowników - podkreśla.

- Najnowszy produkt – smartCONNECTED Box – to kolejny wspólny krok w budowaniu świadomości i prezentacji korzyści wynikających z zastosowania automatyki oraz inteligentnych rozwiązań w naszych domach. W 2016 roku marki WIŚNIOWSKI i Somfy wprowadziły na rynek napęd do bram garażowych METRO, który przyczynił się do znaczącej popularyzacji rozwiązań smart home nie tylko na polskim rynku - dodaje Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający oraz członek zarządu Somfy Polska.

System smartCONNECTED wyróżnia się m.in. tym, że jest gotowy do użycia zaraz po włączeniu. Nie trzeba przechodzić przez skomplikowany proces instalacyjny – wystarczy sparować centralę z urządzeniami, którymi chce się sterować.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023